Felis Danicas daglige ledelse

Forretningsudvalget er Felis Danicas daglige ledelse, og består af Felis Danicas formand samt 2 repræsentanter fra hver af de tilknyttede hovedklubber. Der til kommer Felis Danicas kasserer, såfremt posten ikke varetages af en af klubbernes repræsentanter.

Arbejdet i forretningsudvalget er fastlagt i Forretningsorden for Felis Danicas Forretningsudvalg.

Forretningsudvalget har én deltidsansat medarbejder - Felis Danicas stambogsfører. Stambogsfører har ansvaret for Felis Danicas stambog, herunder kontrol af stambogsbestillinger og udfærdigelse af stambøger. Sammen med  Felis Danicas avlsråd arbejder stambogsfører for at sikre en høj kvalitet i registreringen af kattene, i overensstemmelse med FIFes og Felis Danicas stambogsføringsregler.

Hvem sidder i udvalget :

Formand
Camilla Scharff
Voldumvej 23, 2. tv.
2610 Rødovre
Tlf.: 25 11 91 62
(hverdage fra 19-21)
camilla.scharff@felisdanica.dk
formand@felisdanica.dk

Næstformand
Susanne Wehnert
Absalonsgade 18
8700 Horsens
Tlf.: 75 62 61 09 inden 20.00
susanne.wehnert@felisdanica.dk

Sekretær
Inge Nord
Lyngby 4
9370 Hals
Tlf.: 98 75 07 07
inge.nord@felisdanica.dk/
sekretariat@felisdanica.dk

Vice-sekretær
Helle Sivkjær
Vestervej 9
7200 Grindsted
Tlf. 26392163
helle.sivkjaer@felisdanica.dk

FU-medlemmer:

Susanne Høj Andersen
Hvidovregårds Allé 15
2650 Hvidovre
susanne.h.andersen@felisdanica.dk

Lisette Siigaard Henriksen
Rosenhøj 34 3.tv.
2650 Hvidovre
Tlf. 28 86 02 65
Lisette.siigaard.henriksen@felisdanica.dk

Mette Usbeck
Emilsvej 38
3650 Ølstykke
Tlf. 22 60 15 02
mette.usbeck@felisdanica.dk

Udenfor FU

Kasserer
René Baltzer Nielsen
kasserer@felisdanica.dk
rene.baltzer.nielsen@felisdanica.dk
Konto: 5343 - 0000246720